vps hosting reviews

Architektura

12. 3. 2021

Jak se stavěl Karlův most

Zajímavý dokument ČT o středověké technice a stavebních řemesel. V rozhovoru vypovídá člen prezidia ASORKD Petr Růžička, jako odborník na tesařské práce a konstrukce gotických jeřábů.

Dokument si můžete pustit ZDE.
Velmi zajímavou animaci, jak se most stavil, naleznete ZDE.

* *

16. 9. 2014

Identita městského prostoru a neblahé důsledky jejího narušení

Viceprezidentka ASORKD ing. arch. Marie Švábová se dlouhodobě zajímá o vztah prostoru v městech, vytvářeného architekturou,  k formování životního prostředí, ve kterém se obyvatelé měst buďto cítí dobře a nebo vykořeněně.

Přečtěte si velmi zajímavou úvahu Marie Švábové na toto téma ZDE.

* *

5. 8. 2012

Mizející historické domy v Praze

Přečtěte si zajímavý článek Jakuba Buchtíka O domech, které lžou. Jedná se o mizející historické domy v Praze, ale podobný obraz najdete ve více městech v ČR.

* *

2. 7. 2011

Dárek k narozeninám

Čeští architekti by měli slavit a s nimi Fakulta architektury ČVUT, neboť nejrozsáhlejší dílo českého architekta a stavitele Josefa Hlávky (čestného doktora techniky) v Černovcích, bylo zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Více ZDE.

Napsat komentář

oknaminska.by europotolki.by алюплюс окна в киеве Шины Bridgestone
ambien online no prescription atarax online without prescription ativan online pharmacy buspar online without prescription buy cymbalta without prescription buy cymbalta online buy lexapro online without prescription buy lexapro no prescription lexapro for sale lexapro online no prescription lexapro online pharmacy lexapro online without prescription buy lexapro without prescription buy lexapro online buy lexapro online no prescription