vps hosting reviews

Olomouc – věžák na Šantovce

11. 5. 2016

Olomouc jako New York?

To je zřejmě představa Magistrátu města Olomouc, jak naložit s úžasným památkově chráněným historickým panoramatem Olomouce. Radní ve spolupráci s památkovým odborem Magistrátu poškozují tento panoramat a to již dlouhodobě. Radní neschopností schválit stavební uzávěru a Památkový odbor schvalováním mrakodrapů v blízkosti historického jádra a to klidně i nezákonným rozhodnutím!

Dva mrakodrapy již hyzdí historické panoráma, ale nestojí v ochranném pásmu. Ten třetí na Šantovce má stát jen 900 metrů od Horního náměstí a cca 500 m od Dolního náměstí. Tedy v ochranném památkovém pásmu hned vedle památkové rezervace. V Praze by to odpovídalo situaci, kdyby někdo povolil mrakodrap v polovině Václavského náměstí. Odtud je to také cca 900 m ke Staroměstskému náměstí.

V této situaci se na ASORKD obrátili o pomoc spolek Za krásnou Olomouc a iniciativa Občané proti Šantovka Tower. Rádi jsme se uvolili k pomoci, neboť tak jako je olomoucký barokní trojičný sloup zapsán do seznamu kulturního dědictví UNESCO a je tak vnímám jako světové kulturní dědictví, považuje ASORKD město Olomouc, a to zejména jeho památkovou rezervaci, za kulturní dědictví, které nepatří jen olomouckým občanům, ale nám všem. Je ostudné a tragické, že to takto nevnímá olomoucký Magistrát, který zřejmě podléhá různým klientelistickým vazbám a je mu jedno, že tak přispívá k ničení jednoho z nejkrásnějších městských panoramat! Tuto Kauzu navíc ASORKD považuje přímo za učebnicový příklad nefunkčnosti dvojkolejnosti památkové péče, která ani v návrhu nového památkového zákona není řešena.

Společně se jmenovanými iniciativami ASORKD uspořádala 11 . 8. 2016 tiskovou konferenci, na které sdělila médiím, že v této věci byl podán podnět k prošetření na Památkovou inspekci Ministerstva kultury ČR.

Podnět k Památkové inspekci ZDE
Více k celému případu ZDE

Fotografie z tiskové konference:

Comments are closed.

oknaminska.by europotolki.by алюплюс окна в киеве Шины Bridgestone
ambien online no prescription atarax online without prescription ativan online pharmacy buspar online without prescription buy cymbalta without prescription buy cymbalta online buy lexapro online without prescription buy lexapro no prescription lexapro for sale lexapro online no prescription lexapro online pharmacy lexapro online without prescription buy lexapro without prescription buy lexapro online buy lexapro online no prescription