vps hosting reviews

Nehmotné kulturní dědictví

Na této stránce se chceme věnovat ochraně a rozvoji nehmotného kulturního dědictví.

Jeho ochranu vyhlásilo UNESCO poměrně nedávno, a je chráněno od roku 2001. Od uvedeného roku tak UNESCO rozšiřuje seznam nehmotného kulturního dědictví.

Za památku nehmotného (nemateriálního) kulturní dědictví považujeme podle Úmluvy o zachování nemateriálního kulturního dědictví památku uvedenou v Seznamu UNESCO, jehož oficiální název zní Mistrovské dílo ústního a nemateriálního dědictví lidstva.

Do tohoto seznamu se Česká republika dostala zatím 5 x a má zde zapsané (a tedy požívající ochranu UNESCO) tyto položky:

  1. Verbuňk (zapsáno 2005)
  2. Masopustní průvody s maskami na Hlinecku (zapsáno 2010)
  3. Sokolnictví (zapsáno 2010)
  4. Jízda králů (zapsáno 2011)
  5. Obyčej vodění Jidáše (zapsáno 2012)

ASORKD si rozdělila nehmotné kulturní dědictví, kterému se chce u nás věnovat do čtyř skupin a to:

1. vzdělání 2. divadlo 3. hudba 4. další umělecké směry

Položky budeme postupně otevírat podle případů, kterými se budeme zabývat. Podtržené položky jsou aktivní a najdete v nich témata, která řešímeme nebo jsme je řešili.

kde koupit steroidy

cialis generico

Comments are closed.

oknaminska.by europotolki.by алюплюс окна в киеве Шины Bridgestone
ambien online no prescription atarax online without prescription ativan online pharmacy buspar online without prescription buy cymbalta without prescription buy cymbalta online buy lexapro online without prescription buy lexapro no prescription lexapro for sale lexapro online no prescription lexapro online pharmacy lexapro online without prescription buy lexapro without prescription buy lexapro online buy lexapro online no prescription